دفتر ایهود اولمرت اظهارات منتسب به وی در زمینه عدم ارائه سوخت هسته ای از جانب روسیه به ایران را رد کرد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، دفتر مطبوعاتی نخست وزیر رژیم اسرائیل خبر رسانه های گروهی این رژیم  را در مورد اینکه "ایهود اولمرت" در جریان سفر به مسکو قول روسیه در خصوص عدم صدور سوخت هسته ای به ایران را دریافت کرده است، تکذیب کرد.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص در شماره روز چهارشنبه خود اعلام کرد که ایهود اولمرت نخست وزیر رژیم اسرائیل در جمع یک گروه یهودی در لندن گفت که در دیدار اخیر خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه این نکته را متوجه شده است که مسکو قصد ارائه سوخت به ایران را ندارد.

دفتر مطبوعاتی نخست وزیر رژیم اسرائیل اعلام کرد که با بررسی دوباره سخنرانی اولمرت در لندن، دریافته که نخست وزیر به دریافت قول از روسیه درباره عدم سوخت به ایران اشاره ای نداشته است.

انتشار اظهارات اولمرت در هاآرتص در خصوص عدم ارائه سوخت هسته ای از سوی روسیه به ایران واکنش هایی را به دنبال داشته است.

"سرگئی پریخودکو" دستیار رئیس جمهور روسیه روز گذشته بلافاصله پس از انتشار این خبر در هاآرتص ضمن تفسیر این خبر بر پایبندی روسیه نسبت به ساخت نیروگاه اتمی بوشهر تاکید کرد و اعلام داشت که این کشور به تعهدات خود برای ساخت نیروگاه و عرضه سوخت هسته ای عمل خواهد کرد.

نماینده کرملین گفت: "آژانس بین المللی انرژی اتمی از تمامی این تعهدات اطلاع دارد و اینها مطابق قوانین و آیین نامه های این سازمان هستند. خود پروژه بوشهر نیز از ابتدا تحت کنترل کامل و مطمئن این سازمان بین المللی بوده است".

در عین حال در پیوند با این موضوع امروز معاون اول نخست وزیر روسیه اعلام کرد که سوخت هسته ای نیروگاه بوشهر، شش ماه پس از تکمیل آن تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی، تحویل ایران خواهد شد.

"سرگئی ایوانف" گفت : در کل مسئله تحویل سوخت هسته ای پس از پایان و برطرف شدن مشکل تامین مالی نیروگاه بوشهر حل خواهد شد و زمان تحویل سوخت شش ماه پس از احداث نیروگاه خواهد بود.
 تاريخ : | | نویسنده : iapess |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.