اخبار ,اخبار ورزشی,تیم ملی ایران

 

اخبار ورزشی - ایران امتیاز‌آورترین تیم جهان شد

در جدیدترین رنکینگ فیفا از تیم‌های ملی فوتبال دنیا آمار و ارقام جالب توجهی ثبت شد که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

 فیفا امروز (پنج‌شنبه) آخرین رده‌بندی تیم‌های ملی دنیا در سال 2013 را اعلام کرد. در این رده‌بندی اتفاقات جالب توجهی رخ داد که صعود 12پله‌ای تیم ملی ایران تا رده سی‌وسوم دنیا تنها یکی از آنها بود.

در این رده‌بندی که مربوط به بازه زمانی 28 نوامبر(7 آذر) تا 19 دسامبر (28 آذر) سال جاری است و آخرین رده‌بندی فیفا در سال 2013 محسوب می‌شود، جایگاه هیچ‌یک از 10 تیم صدرنشین رنکینگ پیشین تغییری نکرده است به‌نحوی که تیم‌های ملی اسپانیا، آلمان و آرژانتین به‌ترتیب اول تا سوم هستند و پس از آنها کلمبیا، پرتغال و اروگوئه در رده‌های چهارم تا ششم قرار دارند.


در این رده‌بندی همچنین 2 تیم آسیایی بالاترین جایگاه خود از زمان ثبت‌نام فدراسیون فوتبال آنها در فیفا را تجربه کرده‌اند. تیم ملی فوتبال فیلیپین یکی از آنها است که با 6 پله صعود برای اولین بار در تاریخ در پله 127 جهان قرار گرفته است و دیگری تیم ملی گوام است که با 8 پله صعود رتبه 161 جهان را از آن خود کرده است.

اسپانیا صدرنشین رنکینگ همچون ما‌ه‌های قبل باز هم رده نخست جهان را حفظ کرد تا امسال ششمین سال متوالی باشد که ماتادورها به‌عنوان تیم شماره یک فوتبال جهان سال را به پایان می‌رسانند. به این ترتیب تیم ملی اسپانیا برای ششمین سال متوالی عنوان برترین تیم سال فیفا را از آن خود کرد.

در رده‌بندی جدید فیفا، تیم ملی اوکراین بدون تغییر جایگاه نسبت به ماه گذشته در همان رده هجدهم باقی ماند اما نام این تیم به‌عنوان بهترین صعود کننده سال 2013 ثبت شد، چرا که این تیم اروپای شرقی به‌لطف 9 پیروزی، 2 تساوی و تنها یک باخت از ماه دسامبر سال 2012 تاکنون توانسته 312 امتیاز کسب کند و با 29 پله صعود در این بازه زمانی اکنون در رده هجدهم قرار بگیرد. به این ترتیب تیم ملی اوکراین هم عنوان تیم دارنده بیشترین پیشرفت سال را از آن خود کرد.

سال 2013 برای تیم‌های ملی ارمنستان (سی‌وپنجم جهان با 259 امتیاز بیشتر از همین مقطع از سال 2012) و آمریکا (چهاردهم جهان با 237 امتیاز بیشتر از ماه دسامبر سال 2012) نیز سال موفقی بود.

با نگاهی در محدوده 50 تیم اول رده‌بندی فیفا در ماه دسامبر سال 2013 متوجه خواهید شد که به تعداد تیم‌‌های منطقه کونکاکاف (آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب) و تیم‌های آفریقایی نسبت به پایان سال گذشته به‌ترتیب 2 و یک تیم افزوده شده است و هریک از این مناطق اکنون به‌ترتیب 5 و 9 تیم میان 50 تیم اول فوتبال دنیا دارند.

این پیشرفت برای تیم‌های کونکاکاف و آفریقا در حالی صورت گرفته است که از تعداد تیم‌‌های اروپایی، نمایندگان آمریکای جنوبی و تیم آسیایی میان 50 تیم اول فیفا کاسته شده است. از اروپا یک تیم کم شده و قاره سبز اکنون 26 نماینده در میان 50 تیم اول دنیا دارد. از تعداد نمایندگان آمریکای جنوبی و آسیا هم یکی کم شده و این 2 منطقه در حال حاضر به‌ترتیب 8 و 2 تیم میان 50 رده اول رده‌بندی فیفا دارند. در آسیا تنها تیم‌هایی که میان 50 رده اول قرار دارند، ایران (سی و سوم جهان) و ژاپن (چهل و هشتم جهان) هستند. منطقه اقیانوسیه هم همچنان هیچ نماینده‌ای در جمع 50 تیم ملی اول دنیا ندارد.

تیم‌های صدرنشین رنکینگ فیفا در مناطق آمریکای جنوبی و آسیا نسبت به سال گذشته تغییر کرده‌اند به‌طوری که ژاپن، دارنده عنوان بهترین تیم قاره کهن در پایان سال 2012 این عنوان را در سال 2013 به تیم ملی ایران تقدیم کرده است. در آمریکای جنوبی نیز مکزیک (رده‌بالاترین تیم آمریکای شمالی در پایان سال 2012) این عنوان را به تیم ملی آمریکا تقدیم کرده است. در سایر کنفدراسیون‌ها همان تیم‌هایی صدرنشین رده‌بندی منطقه خود هستند که در پایان سال گذشته نیز صدرنشین بودند، اسپانیا در قاره اروپا، آرژانتین در آمریکای جنوبی، ساحل عاج در قاره آفریقا و نیوزیلند در منطقه اقیانوسیه.

در محاسبه امتیازات و جایگاه تیم‌های ملی عضو فیفا در ماه دسامبر، نتیجه 30 بازی در نظر گرفته شده است. در مجموع در سال 2013، نتایج 918 بازی ملی در نظر گرفته شده است که تقریباً نیمی از آنها (415) دوستانه بوده‌اند و بیش از یک‌سوم آنها (347) در جریان مرحله انتخابی جام جهانی 2014 برزیل صورت گرفته‌اند.

اخبار ورشی - تسنیم

 تاريخ : | | نویسنده : iapess |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.