اجاره خانه مشایی یک شبه 10 برابر شد!

 

 

شفاف: همین چند روز پیش بود که روزنامه ایران، به عنوان روزنامه رسمی دولت با تبلیغ ساده زیستی و مظلومیت مشایی، سعی در تطهیر رئیس دفتر جنجال برانگیز محمود احمدی‌نژاد داشت.

 

این روزنامه که این روز‌ها بیش از قبل بلندگوی جریان انحرافی است در مصاحبه‌ای با صاحبخانه آقای رئیس دفتر سعی داشت که با برجسته سازی مستاجر بودن اسفندیار رحیم مشایی، احساسات مردم را تحریک کند.

اما از آنجایی که برخی از موارد ادعایی در این مصاحبه عجیب و غیر واقعی به نظر می‌رسید، بسیاری از رسانه‌های اصولگرا به انتقاد از این گزارش و روزنامه ایران پرداختند و این مساله باعث شد بعد از یک روز مبلغ اجاره بهای خانه جناب رئیس دفتر 10 برابر شود!

به عنوان مثال این روزنامه به نقل از زن صاحبخانه نوشته است که مشایی «۲میلیون رهن» و «۸۰ هزار تومن اجاره» می‌دهد. سپس در ادامه سخنان او اضافه می‌کند: «پول مهندس خیلی برکت دارد.»

در ادامه این مصاحبه بلند به نقل از پسر صاحبخانه عنوان شده است: «یکی از دلایلی که باعث شده ما در این بازه زمانی خانه‌مان را همچنان در اختیار مهندس قرار بدهیم، مظلومیت ایشان است. ما می‌دانیم اگر بخواهیم ساختمان را از ایشان بگیریم، قطعاً حرف‌هایی در می‌آورند که چه شد که پدر شهید این‌ها را بیرون کرد!»

خبرنگار روزنامه ایران در همین بین اضافه کرده است: «مطمئنم خانواده مهندس هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارند که باید مثل مهندس فعلاً سکوت پیشه کنند!»

البته این اولین بارنبود که روزنامه ایران به طور آشکارا از سران جریان انحرافی حمایت می‌کرد اما از آنجا که در این تورم و گرانی مسکن، چنین مبلغی برای رهن و اجاره خانه بسیار غیر واقعی به نظر می‌رسد و همچنین دلایل اعضای خانواده صاحبخانه برای اضافه نکردن میزان رهن واجاره غیر منطقی است، سوالات زیادی در اینباره ایجاد شد و باعث شد بار دیگر دست جریان انحرافی و طرفدارانش در جریان سازی رو شود.

اما نکته جالب‌تر اینجاست که روزنامه ایران، بعد از مشاهده واکنش‌ها یه یک باره مبلغ اجاره خانه جناب رئیس دفتر را به ۱۰ برابر افزایش داد.

این روزنامه در ستون «دیگه چه خبر» در صفحه ۳ این روزنامه در مطلبی کوتاه با عنوان: «این همه نگرانی بابت چیه؟» با شبهه اصولگرا خواندن رسانه‌هایی که به انتقاد از این گزارش پرداخته‌اند آورده است: «این همه دستپاچگی و نگرانی را شاید باید به خاطر مبلغ اجاره‌خانه مهندس مشایی دانست که به منظور تنویر افکار عمومی اعلام می‌کنیم آقای مشایی این خانه را با ودیعه ۲ میلیون تومان و اجاره‌خانه ۸۰ هزار تومان اجاره کرده‌اند و در حال حاضر و پس از سال‌ها این اجاره به مبلغ ۸۵۰ هزار تومان افزایش یافته است بدون اینکه پول پیش‌خانه افزایش داشته باشد. البته شاید سادگی زندگی مشایی و یا اینکه وی هنوز هم مستأجر است، رسانه‌های جریان خاص در امر اطلاع‌رسانی را نگران کرده است!»

در حالیکه بیشتر رسانه‌های اصولگرا، روزنامه ایران را تریبون جریان انحرافی می‌دانند و در این زمینه اتفاق نظر دارند و همچنین بسیاری از اصولگرایان نیز از جریان انحرافی اعلام برائت کرده‌اند، روزنامه ایران با حمایت تمام قد از جریان انحرافی، از رسانه‌های جریان خاص سخن می‌ گوید! ظاهرا این روزنامه اصولگرایان ضد جریان انحرافی که طیف بزرگی هم هستند را جریان خاص می‌داند و جریان انحرافی را اصولگرا!

از سوی دیگر نکته مهم دیگر آن است که در این مصاحبه صراحتا از زبان مادر شهید، به عنوان صاحبخانه بر مبلغ رهن و اجاره اشاره شده و حتی وی تاکید کرده است که «پول مهندس برکت دارد» پس چگونه است که به ذهن خبرنگار روزنامه ایران رسیده است که مظلوم نمایی کند و از محیط خانه دچار تعجب شود اما به عنوان یک خبر نگار به این نکته توجه نکرده است که در‌‌ همان زمان از صاحبخانه بپرسد آیا مبلغ رهن و اجاره تغییر کرده است یا خیر؟ دلیل این امر کاملا واضح است! این روزنامه قصد داشته با برجسته سازی مستاجر بودن و مبلغ پایین اجاره خانه در ابعاد گسترده مردم را تحت تاثیر قرار دهد چرا که این مساله‌ای نبوده است که از چشم خبرنگار دور بماند.

هرچند اجاره ۸۵۰ تومانی کمی قابل قبول‌تر است اما اگر خانه در محل شهادت، شهید صیاد شیرازی باشد که در مصاحبه به آن اشاره شده است، این مبلغ نیز با رهن ۲ میلیون تومانی بسیار رویایی است و چیزی هم از اصل ماجرا کم نمی‌کند...../شفافتاريخ : | | نویسنده : iapess |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.