وزير نفت با تاکيد بر توانمندي هاي متخصصان داخلي صنعت نفت گفت: جمهوري اسلامي ايران با تحريم هاي اعمال شده عليه صنعت نفت خداحافظي کرده است.

به گزارش شانا؛ رستم قاسمي، با تشريح رويکردهاي وزارت نفت در سال 1391 که از سوي مقام معظم رهبري سال "توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني" نامگذاري شده است، اظهار داشت: تحريم هاي اعمال شده عليه صنعت نفت ايران شکست خورده است و مانع رشد و توسعه اين صنعت نخواهد شد.

وزير نفت گفت : امروز تحريم صنعت نفت از ديدگاه مخالفان "تحريم سخت" تلقي مي شود اما با اطمينان و شناخت از توانمندي هاي داخلي مي گويم صنعت نفت با تحريم خداحافظي کرده است.

وي افزود: با کمک کارکنان صنعت نفت در سال 91 اهداف صنعت نفت را با شتاب بيشتر پيش مي بريم و با نيروي توانمند، متخصص و متعهد داخلي، برنامه هاي خود را دنبال خواهيم کرد.

وزير نفت ادامه داد: با پيش بيني هاي صورت گرفته و حمايت هاي رئيس جمهوري و دولت و ساير مسئولان، سال 91 با مشکلات مالي کمتري رو به رو خواهيم بود و با منابع مالي جديد و مصوبه هاي مجلس اميدواريم از توانمندي هاي داخلي بيشتر استفاده کنيم.

قاسمي گفت: استفاده از منابع مالي بانک ها، صندوق هاي انرژي و اوراق مشارکت، از برنامه هاي صنعت نفت در سال جاري است.

وزير نفت با بيان دستاوردهاي سال 1390 که سال "جهاد اقتصادي" بود، افزود: سال گذشته سال بسيار خوبي براي صنعت نفت بود و به لطف خدا موفقيت هاي بسياري براي اين صنعت حاصل شد.

وزير نفت افزود: ديدار مقام معظم رهبري در آغاز سال 90 از عسلويه و در پايان سال از پژوهشگاه صنعت نفت، پيام مهمي براي دنيا داشت و مسئوليت سنگيني براي کارکنان صنعت نفت به دنبال دارد.

قاسمي گفت : در سال 90 اقدام هاي بسيار خوبي در صنعت نفت انجام شد که امضاي قرارداد توسعه چند ميدان مشترک در پايان سال از جمله آنهاست.

وي افزود: سند توسعه ساخت داخل براي بسياري از تجهيزات مورد نياز صنعت نفت تهيه و تعيين تکليف شده است و براي ساخت داخل بسياري ديگر از کالاهاي نفتي، زمان مشخص کرده ايم که بايد در آن تاريخ ها، کالاهاي موردنظر ساخت داخل شود که در همين زمينه نيز، نقشه راه بخش عمده اي از فعاليت هاي پژوهش و فناوري تعيين شد.

وزير نفت ادامه داد : طرح تحول در صنعت نفت براي توليد، بعد از بحث هاي فني که در شرکت هاي توليدي صورت گرفت ، تعيين تکليف شده است و امروز ما مي دانيم که در چه ماه، در چه سالي و در چه ميداني چه ميزان توليد بايد داشته باشيم و نقشه راه شرکت هاي توليدي کاملا مشخص شده است.

قاسمي تصريح کرد: در سال 90 بخشي از قانون نفت تصويب شد و اختيارهايي که از سوي دولت به وزارت نفت داده شده است ، بي سابقه بود و زمينه خوبي فراهم شد که بتوانيم در سال 91 که از سوي مقام معظم رهبري سال "توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني" اعلام شد، به رشد و توسعه صنعت نفت بپردازيم.

وي تصريح کرد : نامگذاري سال 91 از سوي رهبر معظم انقلاب، برنامه ريزي شده و دقيق صورت گرفت و با توجه به اين مفاهيم، اين نامگذاري با محاسبات بسيار دقيق انجام شده است.

وزير نفت گفت: مسئوليت صنعت نفت در سال جديد بسيار سنگين است و اميدواريم توليد نفت و گاز در کشور امسال افزايش يابد و روند صعودي در توليد را شاهد باشيم.

وي با بيان اين که حمايت از توليد ملي در قالب ساخت تجهيزات مورد نياز صنعت نفت امکان پذير است ، ادامه داد : بخش بزرگي از توليدات صنعتي کشور به تامين نيازهاي صنعت نفت اختصاص دارد؛ به همين دليل سهم ايجاد اشتغال به واسطه صنعت نفت در مجموع کشور بالاست.

وزير نفت درباره محورهاي سه گانه نامگذاري سال جاري از سوي مقام معظم رهبري اظهار داشت : اين نامگذاري در واقع ادامه اهداف سال جهاد اقتصادي است، زيرا ما در سال 90 رويکرد توليد داخلي را تقويت کرديم و با برنامه ريزي هاي انجام شده، امسال نيز توليد ملي محور کار توسعه صنعت نفت است.

قاسمي درباره کار و سرمايه ايراني گفت: در نامگذاري امسال، حمايت از همه افرادي که امکان سرمايه گذاري در کشور دارند و داراي سرمايه و توانمندي فني، دانش و فناوري، اقتصادي و مالي هستند، مد نظر مقام معظم رهبري بوده است.

وي ادامه داد: وزارت نفت از همه افرادي که توانمندي و سرمايه در اختيار دارند، براي حضور در صنعت نفت استقبال مي کند.

وزير نفت درباره حمايت از نيروي کار نيز گفت: بارها گفته ام و بر اين اعتقاد هستم که نيروي انساني صنعت نفت داراي توانمندي هاي بسياري هستند.

قاسمي با تاکيد بر اهميت نقش نيروي انساني در تعالي صنعت نفت تصريح کرد: اگر بخواهيم در صنعت نفت تغيير ايجاد کنيم، به وسيله نيروي انساني امکان پذير خواهد بود نه تجهيزات؛ بنابراين از همه کارکنان صنعت نفت به ويژه کارکنان عملياتي مي خواهيم که توجهشان به سوي توليد و سازندگي در نفت باشد.

وزير نفت ادامه داد: صنعت نفت داراي نيروهاي متعهد و متخصص بسياري است و درباره نيروهاي پيمانکار نيز با برنامه ريزي هاي انجام شده، از مديران خواسته شد در گام نخست تا پايان فروردين ماه وضع اين نيروها را تعيين تکليف کنند.

قاسمي گفت: تا پايان فروردين نيروهاي فوق ديپلم به بالا و ديپلم با 10 سال سابقه کار تبديل وضعيت خواهند شد و بقيه نيروها نيز در قالب تعاوني تبديل وضعيت مي شوند.

وزير نفت در بخش ديگري از سخنانش از تشکيل سازمان جهاد خوداتکايي در صنعت نفت خبر داد و تصريح کرد : اين سازمان هم اکنون در صنعت نفت در حال تشکيل است و برنامه و جلسه هاي مختلفي با سازندگان و تامين کنندگان تجهيزات مورد نياز صنعت نفت در اين زمينه برگزار مي شود تا بر اساس برنامه زمان بندي به اهداف پيش بيني شده دست يابيم.


تاريخ : | | نویسنده : iapess |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.