دبیر علمی همایش بیماریهای نادر گفت: تاکنون در حال شناسایی بیماریهای نادر بوده‌ایم به گونه‌ای که تاکنون حدود 12 بیماری را کددار کرده‌ایم و با طی شدن این مرحله، اطلاع‌رسانی عمومی را افزایش می‌دهیم.

به گزارش مهر عبدالرضا معادی در آستانه همایش روز جهانی بیماریهای نادر افزود: از سال آینده با چاپ بروشور و پمفلت و توزیع آنها در مراکزی مانند بیمارستانها و خانه‌های سلامت شهرداری، آموزش عمومی بیماریهای نادر را گسترش می‌دهیم.

وی با بیان اینکه بیماریهای نادر تنوع زیادی دارند، اظهار کرد: حدود 6 هزار نوع بیماری نادر در جهان شناسایی شده است. بنابراین، مهمترین مسئله، اولویت‌ بندی این بیماریها است و پس از طی این مرحله نسبت به اطلاع‌ رسانی درباره پیشگیری، علایم بیماریهای نادر و نحوه نگهداری از این بیماران اقدام می‌شود.

دبیر علمی همایش بیماریهای نادر با اشاره به برگزاری همایش بیماریهای نادر در روز سه شنبه گفت: در این همایش، بیماریهای نادر به گروههای پزشکی معرفی می‌شوند. البته پیش از این در نشریه بنیاد بیماریهای نادر اطلاعاتی درباره این دسته از بیماریها به مردم، پزشکان و پرستاران داده شده بود و پیش از انتشار نشریه نیز این کار از طریق سایت بنیاد بیماریهای نادر انجام می‌شد.

وی افزود: در همایش بنیاد بیماریهای نادر علاوه بر ارائه اطلاعات درباره این بیماریها به پزشکان، برنامه‌ای مردمی برگزار می‌شود که در آن از بیمارانی که به خوبی از خود مراقبت کرده‌اند و فعالان این حوزه تقدیر می‌شود.

دبیر علمی همایش بیماریهای نادر تاکید کرد: هدف از برگزاری این برنامه تاکید بر قابل پیشگیری و قابل مدیریت بودن بیماریهای نادر پس از ابتلا به این عوارض است چرا که این بیماران می‌توانند فعالیت اجتماعی داشته باشند و در عرصه اجتماع به موفقیت دست یابند.

معادی در پایان اظهار کرد: هدف بنیاد بیماریهای نادر آموزش مدیریت این بیمار‌یها و توانمندسازی بیماران است.

همایش علمی بیماریهای نادر و گردهمایی عمومی بیماریهای نادر به ترتیب صبح و بعدازظهر روز سه‌شنبه نهم اسفند ماه در تالار امام بیمارستان امام خمینی (ره) و سالن همایشهای بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.تاريخ : | | نویسنده : iapess |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.